Basketbolcularımız Potanın Devleri İle Buluştu.


Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer ONAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İntegral Forex Türkiye Kupası Basketbol Şampiyonası için Ankara'da bulunan Galatasaray ve Pınar Karşıyaka Takım Basketbolcuları ASP Gençlik ve Spor Kulübü Ankara Şubesinde faaliyet gösteren basketbolcu çocuklarımızla buluştu.

2016-2017 sezonu Kadın Basketbol Liginde Yıldız ve Gençler Kategorisinde mücadele eden sporcularımız ile alt yapıda başlayan miniklerimiz Federasyon Yetkilileri, yerli ve yabancı ün yapmış basketbolcuları çiçeklerle karşıladı.

TBF Genel Koordinatörü Onan, devletin bu durumdaki çocuklara yönelik çok güzel şartlar sağladığını vurguladı. Her şehirde çocuklara yönelik bu faaliyetlerin sürdürülmesi gerektiğini belirten Onan, "Çünkü spor her yaştaki çocuk için olmazsa olmazlardan biri. Hayatlarında illa profesyonel oyuncu olacaklar diye bir şey yok ama hayatlarının her dönemine sporu sokmaları sağlıklı bir birey olarak yaşamalarının en önemli anahtarı." değerlendirmesinde bulundu.
Onan, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada ise "Çocuklarımız basketbol takımı kurmuşlar. İnşallah daha ilerleterek devam edersiniz. Hepiniz bir oyuncuyu hayal ediyorsunuz, bu çok güzel bir şey. Yanınızda oturan abileriniz de hayal ediyorlardı, hepsi başardı. Başaramayacağınız hiçbir şey yok." diyerek, federasyon olarak desteklerini belirtti.

ASP Gençlik ve Spor Kulübü, Spor Genel Koordinatörü Özcan Gül ise yaptığı konuşmada, Basketbol Federasyon Yönetimine ve Basketbolcularına hitaben, ‘Buraya gelerek bizleri onurlandırdınız çocuklarımızın mutluluğuna ortak oldunuz, sizlere gönülden teşekkür ediyoruz’ diyerek sözlerine şöyle devam etti. Spor kulübünün Türkiye'nin 81 ilinde teşkilatlandığını ve sadece basketbol alanında değil birçok branşta faaliyet yürüttüklerini anlattı. Gül, "Sporun önemli bir rehabilitasyon aracı olduğunu, çocuklarımızın spor organizasyonları aracılığı ile bir hedef belirlemelerini ve o hedefe odaklanmalarını, kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini, başarabileceklerine olan inançlarını güçlendirebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımız gerçekten çok heyecanlı ve istekliler. Basketbol Federasyonu Yönetimi ve Türkiye’nin en ünlü Basketbolcularının buraya gelmesiyle bu heyecanları doruk noktaya ulaştı." ifadelerini kullandı.

Ünlü sporcularla birlikte kısa bir antrenmanda yapan sporcularımız turnike, ribaunt ve şut çalışması yaptı.

Spor Kulübü Ankara Şube Başkanı Sayın Ekrem YAVUZ, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kuruluş Müdürlerinin de katıldığı buluşmada Kulübümüz sporcuları duygularını ifade etti.

Sporcu Nazlıcan: "Zorluklar içerisinden bir takım oluşturduk.

ASP Basketbol Takımı'nın oyuncularından Nazlıcan Karçık da duygularını, "Buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Bugünü hayal ediyorduk, hayallerimiz gerçek oldu. Bir senedir ASP basketbol çatısı altında basketbol oynuyoruz, lige de çıktık. Harika bir iş başardık. O zorluklar içerisinden bir takım oluşturduk ve sizinle karşılaştık." sözleriyle dile getirdi.

Sevdanur Bilaloğlu ise "Biz koçumuz olmadan önce basketbol nasıl bir şey, nasıl oynanır bilmiyorduk. Koçumuz 'basketbol aşkı' diye bir şey yarattı bizde. Hepimiz bir hayal kurduk. Bazılarımız Işıl Alben gibi olmayı seçti, ben Olcay Çakır gibi olmayı. Hayallerimizi gerçekleştirmek için koçumuz var. Onların desteğiyle milli takıma yürümeyi düşlüyoruz." dedi.

Minikler grubundan söz alan 7 yaşındaki Havva Gülkoç ise "Ben basketbol oynayınca kendimi mutlu hissediyorum. Çok hoşuma gidiyor. Bazen potaya atamıyor olsam bile yine de çok hoşuma gidiyor." şeklinde konuştu. Aynı yaştaki İrem Ateş de basketbolu çok sevdiğini anlattı.

Konuşmaların ardından Türkiye Basketbol Federasyonunca çocuklara forma hediye edilirken, çocuklar da el emeği ile yaptıkları hediyelerini sporculara takdim etti.
 


Sonraki Sayfa: Halter’de Bir Türkiye Şampiyonluğu Daha…

Önceki Sayfa : Yıldızlar Ankara Halter Şampiyonası’nda Madalya…