ASP Personeller Masa Tenisi Şampiyonası Türkiye Finali Fethiye’de Yapıldı…

Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığı ile Kulübümüz  işbirliğinde Bakanlığımız  ve bağlı bulunan taşra teşkilatlarında görev yapan personelin motivasyonunun arttırılması, kaynaşmalarının sağlanması,  sporun sevdirilmesi ve yaşam tarzı haline getirilmesi amacıyla “ASP Personeller Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası “ düzenlendi.

Şampiyonanın Finali 17-22 Nisan 2017 tarihleri arası Muğla İli Fethiye İlçesinde Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Şampiyonaya Türkiye genelinde 81 ilimizi temsilen ilinde şampiyon olan bir kadın ve bir erkek personel olmak üzere toplam 68 kadın 75 erkek sporcu yarışmacı olarak katıldı.

Şampiyonanın Açılış Törenine Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcileri, Kulübümüzün yönetim kurulu üyeleri, 81 il şube başkanları, ASP İl Müdürleri, Muğla ili ve Fethiye İlçesi kamu kurum temsilcileri, değişik illerinden gelen çok sayıda sporcu ve yakını katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından açılış konuşmaları yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü  Fethiye İlçe Müdürü İsa Eseoğlu, “Personelimizin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu proje diğer kurumlara da örnek olacaktır. Bu ve benzeri çalışmalarla yaptığımız hizmetlerin bundan böyle kalitesini arttıracağına inanıyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü  İlkay Türkoğlu ise personelin moral ve motivasyonunu arttıracak bu projenin yararlarına dikkat çekerek; “Muğla olarak her konuda, her projeye destek vermeye hazırız” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Daire Başkanlığı Şube Müdürü Davut Salt ise, “Dostluk ve kaynaşmanın artacağı bu sosyal faaliyeti oldukça önemsiyoruz. Kurumumuza oldukça faydalı olacak bu projeye destek verenleri kutluyorum” dedi.

Kulüp Başkanımız  Gürdal Gümüş ise  24 yıldır bu camianın içerisinde bulunduğunu belirterek; “Rehabilite olarak bizim kuruluşlarımızda  verebileceğimiz en güzel araç spordur. Buradan yola çıkarak bugün 700 yaşlımız ve  yaklaşık 2 bin 900 gencimiz lisanslı hale getirildi. Sizlerden aldığımız enerji ile bu çabalar devam edecek. Dezavantajlı işlerde çalışan siz personelimizi birazda olsa moral, motivasyon sağlamak için yapılan bu organizasyon diğer kurumlara da örnek olacaktır. Bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr.Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve  Müsteşarımız Ebubekir Şahin'’e teşekkürlerimi sunuyorum  ” dedi. Gümüş Şampiyonanın gerçekleşmesine katkı sağlayan Personel Daire Başkanımız Engin Demire de teşekkürlerini iletti.  

Kuraların çekilmesinin ardından başlayan Şampiyona oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti.Şampiyona’da  Kadınlar kategorisinde Gaziantep İlinden Hülya Kutlu birinci olurken Erkekler kategorisinde Diyarbakır İlinden Mustafa Okur birinci oldu. Düzenlenen ödül töreninin ardından şampiyona sona erdi.
 
İl kez gerçekleştirilen Şampiyona personelimizin   motivasyonlarının artmasına ve kaynaşmasına vesile oldu. Katılımcılardan şampiyonanın  geleneksel  olarak düzenlenmesi  yönünde oldukça yoğun talepler geldi. Şampiyona sonrasında düzenlenen tekne turu ile katılımcılar Fethiye’nin eşsiz koylarını gezme imkanı buldu.   

Şampiyona süresince spor kulübümüzün 81 il şube başkanları da hizmet alan bireylere yönelik yürütülen sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere ilişkin değerlendirme toplantıları yapma fırsatı buldu.

  
Şampiyonada Dereceye Giren Sporcular
 
Kadınlar Kategorisinde;

  1. Hülya KUTLU (Gaziantep)
  2. Özay BAĞDAT (Bartın)
  3. Esra BALCI (Ordu)
  4. Gülşen SARAÇ (Tunceli)
Erkekler Kategorisinde;
  1. Mustafa OKUR (Diyarbakır)
  2. Gürhan BIYIKLI (Çanakkale)
  3. Seçkin ÖZGEN (Bolu)
  4. B. Burak ŞAHİN (İstanbul)

En Centilmen Sporcu Kategorisinde;
    Duygu DEMİR (Manisa)
    Hüseyin ALINCIK (Kütahya)
 


           

           

           
 
 
 
 
 


Sonraki Sayfa: DÜNYA ŞAMPİYONU MİLLİ HALTERCİMİZ ANKARA’DA ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI ...

Önceki Sayfa : Sporcularımız Buz Hokeyinde Uluslararası Şampiyonaya Katıldı...