Yetenekleri Keşfetmek İçin Yola Çıktık …


Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Kulübümüz işbirliği ile  Hatay’da başlatılan çalışmada, Antakya Çocuk Evleri ve İskenderun Sevgi Evlerinde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın sporsal yeteneklerinin belirlenerek çok yönlü motor gelişimlerinin sağlanması hedeflenmiştir.

Antakya Çocuk Evlerinde kalan çocuklarla başlatılan programla çocuklarımız ilk antrenmanlarını Mustafa Kemal Üniversitesi Tenis Kortlarında gerçekleştirilmiştir.

Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu akademisyenlerinden Yrd.Doç.Dr. Nigar KÜÇÜKKUBAŞ yönetiminde gerçekleştirilen bu çalışma ile çocukların spor branşlarına yatkınlıkları belirlenerek çeşitli programlarla gelişimleri izlenerek  spor yeteneklerine göre yönlendirmeleri için çeşitli testler uygulanacak ve tenis sporu fiziksel aktivitelerle çeşitlendirilerek çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri sağlanacaktır.

Tenis branşı ile başlayan gruba yaşam boyu spor alışkanlığını kazandırmak hedeflerimiz arasında yer alırken, test sonuçları değerlendirmeleriyle belirli periyotlarda gelişimleri raporlandırılacaktır. Bu çalışma ile aynı zamanda çocuklarımız arasında performans sporcusu potansiyeli olan adaylarını belirlenmesi de planlanmaktır. 
 Sonraki Sayfa: Kastamonu Yaza Veda Pınarbaşı Doğa Yürüyüşü Etkinliği Düzenlendi...

Önceki Sayfa : Yalova Spor Kulübü- Beşiktaş Spor Kulüpleri Tekerlekli Sandalye Basketbol Müsabakasını İzledik…